Miles:
1687 total / 0 in 2019
Goal:

Uběhnout svůj věk v kilometrech. Pak v mílích. Pak v námořních mílích. Pak ve světelných rocích.

Pavlna Polkov ran: ... aneb Jak zaplatit...

Track and share your training!

Dailymile makes it easy to keep track of your workouts. Map your routes and share with a community of active people.

 • 31 miles
 • 0:00 time
 • 0:00 pace
 • 3431 calories
 •  
 •  
 • 0 ft climb
 • 0 max hr
 • 0 avg hr
  • Currently /5 Effort.
  effort /5
good Brtnické Ledopády 50 km 50 km

... aneb Jak zaplatit všechny daně, zejména nováčkovské.
No ty bláho. Píšu s klidným svědomím padesát, protože jsem ušla/uběhla minimálně 52 (ale o tom dál), čas okolo 12 hodin, nevím přesně, šla jsem bez hodinek a oficiální zatím není.
Vyprovodila jsem Tom S. na start stovky a vrátila se do vyklizené třídy na noc. "Slečno, on vás tady takhle nechal?" "Však já si ho ráno doběhnu." Neklidný spánek, horko, od šesti zvonily budíky, balíme všichni kvůli jednomu spáči potmě s čelovkama. Už stojím venku, že si dám věci do auta a najednou taková babka: "Takhle deš? Kde máš návleky? To nemůžeš bez návleků." Nevím přesně proč, ale poslušně klušu zpátky pro návleky a pak už nic nestíhám a do autobusu nastupuju skoro poslední. Takže vystupuju jako jedna z prvních a jsem celkem na začátku příšerné fronty na registraci. V hlavě mi zní Renata K. a její: Hlavně nikam nepospíchej a pořád jez a pořád pij. Tak jdu zatím pěšky, cesta je ještě docela neprošlapaná. Strašně mě rozčiluje mapa a itinerář, do kapes se mi vejde jen na čtyřikrát složená a přitom to musím pořád vytahovat. Hlad mám už na začátku, tak jím adzuki koule a tak nějak víceméně čekám, co bude. Z první kontroly sbíhám dolů hlubokým sněhem a objevuju kouzlo seběhu ve sněhu s hůlkama - prostě zapichuješ hůlky a tak nějak kloužeš dolů svahem a je to legrace a je to daleko rychlejší, než bych běžela. No a pak už běžím. Roviny a zkopce. Probíhám Doubice a dál až k Vápence a tam studená sprcha. Minutá kontrola, v tu chvíli jsem za ní už tak 2.5 kilometru. Volám Tomovi, ale už je mi jasný, jak to musím udělat, a on mi to jen potvrdí. Tak se vracím, celou tu cestu zpátky a zas tam, nejmíň hodina v háji, mám hroznej vztek na sebe, kopu do umrzlého sněhu. Naštěstí pak nějaký ty lidi, co mě mezitím předběhli, docházím, tak mám pocit, že jsem to trochu dohnala, ale ty zbytečný kilometry a čas mě teda mrzí. Do Kyjova zase parádní sněhovej seběh a pak krásná stezka podél hřbitova. Začíná skalní město a s ním namrzlý schody a římsy. Střídavě opatrně jdu a visím na zábradlí, strašně se mi nechce vytahovat nesmeky, ale nakonec to nevydržím (a nadávám si, že mě to nenapadlo dřív), od tý doby můžu normálně běžet a jít bez smekání. Jdu většinou sama, "moje" startovní skupinka mi utekla. Na Turistickém mostě chleba se salámem, ale nemám stání, chci jít, tak se tam moc nedržím. Pak Ledopády, jsem tu kolem poledne, takže je tu maximum lidí z kratších tras, motáme se u kontrol, nahoře u Opony poprvé potkávám dvojici kluků, co už s nima (víc nebo míň) půjdu až do konce. Tom volá - řekni, až budeš na 16ce, já na to - teď jsem došla na 21 :) Už moc neběžím, spíš jen z kopce a není to o moc rychlejší než chůze. Klukům pro tuhle chvíli utíkám, strašně se těším do Brtníků na polívku. Po cestě mě potkává skupinka z kratších běhů. "Slečno, tady se namáčej hlavy do sněhu!" Tak jdu a udělám jim tam taky otisk.
V hospodě první krize, je tam narváno, na polívku čekám půl hodiny, ale fakt potřebuju něco slanýho a teplýho, všichni ti lidi, co jsem jim utekla, mě předbíhaj, nakonec to do sebe naházím asi za 5 minut a jdu. Jsem úplně sama, jsou skoro 3 odpoledne, pomalu mizí světlo, sněží, jdu do kopce směr Německo a je ve mě dost malá dušička. Na pláni u Mikulášovic krize kriz. Bořím se sněhem, fučí vítr, tak mi mrznou ruce, pletou se mi hůlky, snažím se najíst, ale z hustýho gelu se mi zvedá žaludek, tak to zapíjím ledovou vodou, na brejle mi namrzá sníh, plete se mi baťoh, nadávám a neumím si představit, jak to dojdu. Naštěstí mě na konci louky dojdou zase ti dva kluci, jsou to Honza a Standa, ale to nejlepší je, že jsou z Rumburka a dobře znají okolí, i německou stranu, tak už jdu s nima. Moc nemluvíme. Do Bílýho potoka samozřejmě šlápnu a zbývajících 15 kilometrů mám jednu botu plnou ledový vody. Krásná soutěska a vůbec divokej terén v Německu, padla už úplná tma, jdem a jdem, furt někdo něco jí, jak máme rozsynchronizovaný ty hlady. Do cíle je to míň než 10 kilometrů, ale nohy už mám úplně skleněný, nejhorší je ale dech, každej krok nahoru cítím, že se nemůžu nadechnout. Ale furt jdem dál, ne úplně pomalu, pořád mluvíme o posledních dvou kopcích. Škrábem se na rozhlednu, před náma had z čelovek a pak už na ten úplně poslední kopec a najednou horizont a světla Mikulášovic, ale to by nebyl Olaf, aby ještě něco nepřipravil, takže se k nim brodíme asi 2 kilometry závějema, ale pak najednou krok a silnice a hospoda a mám zamlžený brejle a už nikam nemusím.

Zimní pohádka. Namrzlý větve, ledový schody, soutěsky, krásná trať, díky pomalému tempu jsem si to stihla užít a cítit úžasnou radost. Hůlky - bála jsem se, co s nima celý den budu dělat, ale nakonec nejužitečnější věc, stabilizujou mě z kopců a na ledě a při běhu se nepletou. Nesmeky - super, jen musím vymyslet, jak je mít víc po ruce, těch pár vteřin, co je nandavám, se bohatě vyplatí. A vůbec - vychytat výzbroj je asi pro další podobný pokusy klíčový, vteřina ušetřená na kontrole, když si nedotáhnu řemínek, způsobí, že mě ten řemínek pak hodiny bohapustě sere. Prostě nebejt líná starat se o sebe. Pořád jíst a pít. A zkontrolovat si kontroly. A zlepšit se, ať příště doběhnu, dokud ještě teče teplá voda.

 • Dacanka
  Dacanka Great Performance
  Great Performance:

  Ahoj, ultraběžkyně! Parádní premiéra.

  almost 4 years ago

 • Dusan K.
  Dusan K. Congrats
  Congrats:

  Tý jo, gratuluju, přečetl jsem jedním dechem! Po tomhle si dáš JUT jako zákusek. :-)

  almost 4 years ago

 • Jonny D.
  Jonny D. Congrats
  Congrats:

  "dokud ještě teče teplá voda" to je pěkná motivace, tak věřím že to příště vyjde (lépe).

  almost 4 years ago

 • Jana S.
  Jana S. Great Performance
  Great Performance:

  velká paráda, gratuluju! a díky za napínavé počtení :)

  almost 4 years ago

 • Libor K.
  Libor K. Congrats
  Congrats:

  Skvělé počteníčko, masakr. Kdy ses změnila v ultraběžkyni? :-) Gratuluju k premiéře.

  almost 4 years ago

 • Renata K.
  Renata K. Great Performance
  Great Performance:

  Gratulace! (Tu radu s průběžným jídlem a pitím mi dala před JUTem ultračka Kristýna a velmi se mi to osvědčilo. I když klimatické podmínky byly tehdy naprosto opačné oproti všerejšku.) Rychlou regeneraci přeju!

  almost 4 years ago

 • Lida F.
  Lida F. Great Performance
  Great Performance:

  Gratuluju! Pekna premiera!

  almost 4 years ago

 • Marek S.
  Marek S. Congrats
  Congrats:

  Gratuluju, muselo to být těžký (brodění sněhem bere hodně sil), v létě to půjde samo...

  almost 4 years ago

 • Pavlna P.
  Pavlna P.

  Díky všem, fakt jsem si to užila, i se vším tím trápením. K opravdovým ultra běžcům mám čím dál větší respekt.. Teď zas pokorně zpátky na kratší tratě a v létě JUT!

  almost 4 years ago Like

 • Milan P.
  Milan P. Congrats
  Congrats:

  Skvělé čtení a parádní výkon, gratulace!

  almost 4 years ago

 • Tom S.
  Tom S. Great Performance
  Great Performance:

  Super výkon! Skvělý zápis!! Příště musím taky jít nějakou denní trasu :)

  almost 4 years ago