Libor Pavlik ran: Začátek až do druhý č...

Track and share your training!

Dailymile makes it easy to keep track of your workouts. Map your routes and share with a community of active people.

 • 71 miles
 • 27:50 time
 • 23:22 pace
 • 0 calories
 •  
 •  
 • 0 ft climb
 • 0 max hr
 • 0 avg hr
  • Currently /5 Effort.
  effort /5
good Brtnické ledopády 115 km 27:50 23:22 pace

Začátek až do druhý čipovky byl hodně běhatelnej, pak jsem trochu zvadnul v nejdelším stoupání na Studenec a až do hospody v Prysku jsem se docela vlek. Polívka, pivo a blížící se svítání mě zase rozhejbaly, ale jen do asfaltovýho pekla přes Českou Kamenici, kupodivu jsem se těšil i na kopce v pískovcích. Na čipovku ve Vysoký Lípě jsem sice dorazil jen 3 minuty za skupinkou (jak jsem dodatečně zjistil), ale než jsem se trochu sebral, bylo z toho rovnou 25 minut, takže dál zase sám.
Nekonečný schody na Mariinu a Vilemíninu vyhlídku jsem radši nepočítal a jen doufal, že kolena nebudou příliš protestovat. V hospodě na Tokáni jsem se lehce zakecal, ale současně jsem si i docela orazil. Chtěl jsem původně stihnou ledopádu za světla, ale na Kinskýho vyhlídce už byla skoro tma a musel jsem vytáhnout čelovku. V Kyjovském údolí jsem za to chtěl vzít a využít vyjeté koleje s mokrým asfaltem k popoběhnutí, ale po 50 metrech jsem na neviditelným ledu hodil záda, takže jsem byl rád, že to odnesl jen loket a pokračoval podstatně rozvážnějším tempem. Trochu mě deptalo, jak se pořád měnily podmínky, takže to nebylo pořádně ani na nesmeky, ty jsem nasadil jen k Jeskyni víl a pak až za Turistickým mostem, kde bylo sněhu a ledu zas o něco víc. Díky nesmekům byly odbočky k ledopádům docela v pohodě, ale pokračování podél Vlčího potoka k Vlčí hoře mi přišlo nekonečný. Už někdy od Kyjova začalo lehce pršet, pořádně se pak rozpršelo při seběhu z Vlčí hory. Naštěstí jsem netušil, jaký bude finále, jinak bych se z hospody v Křečanech asi už nehnul.
V Křečanech jsem narazil na Pavla, který se sice už chystal vyrazit, ale nechtěl jít sám a počkal, než jsem zvládnul celý občerstvovačkový servis včetně napatlání rozmáčených nohou vazelínou - nechtěl jsem to moc riskovat. Nakonec nás z hospody vyrazilo asi pět, ale moje rozvážné tempo se mnou držel jen Pavel, ostatní se nám brzo ztratili ve tmě. Jenže i když nám utekli, stejně se do cíle dostali až po nás. Vlčici a Hrazený jsem si pamatoval z předloňska z opačnýho směru a moc velkou radost mi to nedělalo, ale byl to už je kousek, a když se to rozdělilo na třetiny, hlava se s tím porovnala tak nějak líp.
Když jsme konečně vylezli na Hrazený (ne teda úplně na vrchol), myslel jsem, že teď už to bude pohodový víceméně běhatelný úsek, ale víc mýlit jsem se nemohl. Pastviny byly tak rozmáčený, že běh byl o držku, bruslit v blátě po 100km už obvykle nezvládám. Tudíž se nebylo jak zahřát, sílící déšť a protivítr taky nejsou zrovna hřejivý element, takže když se cesta za Hraběcím začala lehce zvedat, uvítali jsme to jako jedinečnou příležitost se trochu zahřát a i když to nebyl běh, vidina cíle z nás vymáčkla slušnou rychlost. Někde uprostřed pastvin jsme ztratili značení a i 2 čelovky, co jsme dlouho viděli před sebou někam zmizely, pro jistotu jsme drželi směr, tak dlouhá vesnice jako Mikulky se prostě nedá minout - ale bylo to těsný, když jsme se konečně dostali na silnici, v dálce na pravo byla dopravní značka začátek obce. Pak už jsme nic neriskovali a správnou cestu k hospodě jsme jistili mapama v telefonu.
Konec byl drsnej, ale vlastně jsme to stihli ještě dobře, "sněhová bouře" začala až asi 20 minut po našem doběhu, takže tu jsem si užil už jen při přesunu z cílové hospody do školy.
Pěkný to bylo, čas s loňskem radši nesrovnávám, ale ono to ani moc nejde. Garmin naměřil 120km, něco naskákalo při nepřesnostech ve skalách a párkrát jsem někde lehce přeběhnul odbočku, určitě to ale bylo o něco víc než 110.
Tak za rok zas, snad už konečně (napočtvrtý) budou nějaký pořádný ledopády.

 • Pavel F.
  Pavel F. Nice Job
  Nice Job:

  Libore super výkon a díky za navigaci, nebýt tebe tak od poslední hospody vyrážím opačným směrem a do cíle se nikdy nedostanu :-)

  almost 3 years ago