Site:
http://about.me/elka
Miles:
4725 total / 0 in 2019
Goal:

Desítka pod 48 je doma. Tak co dál? Zkusíme letos 2016 kilometrů, když loni nevyšlo 2015?

Libor K ran: Blah blah blah... ...

Track and share your training!

Dailymile makes it easy to keep track of your workouts. Map your routes and share with a community of active people.

 • 13 miles
 • 02:07 time
 • 09:36 pace
 • 1749 calories
 •  
 •  
 • 1225 ft climb
 • 0 max hr
 • 0 avg hr
  • Currently /5 Effort.
  effort /5
blah Olomoucký půlmaraton 21.33 km 02:07 09:36 pace

Blah blah blah...

Po 18. jsme měli sraz u orloje. Nikde nikdo, tak jsme se s Tinkou ještě lehce proběhli a šli se chystat na start. Já měl koridor E, Tinka H. Chtěl jsem ji vzít do E, ale hlídali to tam. No super, tak jsme šli oba do H (bo jsem gentleman, že). Ještě předtím jsem zjistil, že mi hrajou tiše sluchátka a to tak, že prakticky není nic slyšet. Celých 9 minut před startem jsem s tím ještě laboroval, nakonec jsem rezignoval a vnitřně hodně rozložen (rozuměj v duchu notně kurvujíc) se připravoval na společný start.

Vyběhli jsme společně až k místu, kde se zabočovalo a tam jsem se rozloučil. Předbíhat se moc nedalo, lidi běželi celkem natěsno. Tak jsem hledal skulinky mezi lidmi a přitom očumoval vizuálně zajímavé prdelky. Už na 3. kilometru jsem viděl pár chodců. No pěkně. Před 5. kilometrem jsem na občerstvovačce vypil a snědl co se dalo, narval si houbičku za krk a běžel dál. Bez hudby a v tom hicu to šlo docela těžce. Pak mě doběhli vodiči na 1:50, které jsem plánoval vidět až někdy v cíli. To už jsem trochu zaváhal. Někdy na sedmém v té části, kde hodní lidé ze zahradní kolonie (nebocotobylo) vytáhli kbelíky a sprchy a bezplatně pomáhali závodníkům, mě nejprve předběhl pštros a pak dva vodiči na 2:00. Asi 30 metrů za nimi mě pak předběhl jejich třetí člen, který vypadal, že zkolabuje. Super... když už kolabují i vodiči, co tu vůbec dělám... Někdy tehdy jsem to vzdal a chtěl to poprvé zabalit.

Pak byla otočka, kde se běželo v protisměru a já vyhlížel Tinku. Viděli jsme se a mě chvilku napadlo vyprdnout se na honění se v hicu, počkat na ni a doběhnout společně. Jenže pak se to zase nějak rozběhlo.
Dále jen bodově.
Další a další ležící dehydrovaní běžci u okraje trati, které křísili zdravotníci.
Troubící motorka se dvěma exoty s kamerou, z nichž jeden pronesl něco ve smyslu "Uhněte kurva, potřebujem Mareše".
Předbíhám Mareše.
Debilní kostky na posledních 2 km.
Cíl, konečně.

Zklamalo zařazení Smetanových sadů až na konec. Fanoušci už byli viditelně unaveni a nebylo to jako předchozí roky.
Zklamal chaos na skoro všech občerstvovačkách, kdy jsem pravidelně viděl hromadu prázdných kelímků a nestíhající doplňovače.
A co vyloženě nasralo, bylo reklamní protěžování exota z Evropy 2, který běžel 10 kilometrů a dělalo se z toho halo, jako kdyby našli v klášteře půlmetrový vibrátor.

Z letošní Olomouce jsem si přivezl jediné pozitivum: Tinka svých prvních 21,195 km zaběhla za 2:20 a ve výborné náladě. Co se týče mě, stálo to za hovno. Nějakou dobu teď běhat nebudu.

 • Petr
  Petr Nice Job
  Nice Job:

  Mám Olomouc uloženou v hlavě jako nejvyšší top, teďs mi to ohnul teda. :/ Ale hlavně, žes přežil!! ;)

  over 2 years ago

 • Libor K.
  Libor K.

  Asi začnu hrát pinec :D :D :D

  over 2 years ago Like1 person

 • Pavel T.
  Pavel T.

  Pinec je dobrej. Já se bál, jestli nepůjdeš hledal půlmertrovej vibrátor do kláštera:-))) Na srazu jsem byl včas, ale obávám se, že na špatným náměstí:-(

  over 2 years ago Like1 person

 • Dacanka
  Dacanka Feel Better
  Feel Better:

  Ale, Libore, to přejde. S tím hicem se nedalo nic dělat.

  over 2 years ago

 • Dacanka
  Dacanka

  Já ještě dodávám, že jsem na rozdíl od ostatních byla ze srazu řádně omluvena!

  over 2 years ago Like1 person

 • Jan K.
  Jan K. Great Performance
  Great Performance:

  To horko dokáže otrávit celý závod. Já mám tedy z loňska na Olomouc jen ty nejlepší vzpomínky. Ale bylo jiné počasí, organizace se mi zdála být ok, zaběhl jsem si super čas a neběžel tam Mareš :D Tak třeba to takto vidí více lidí a ohlasy dají pořadatelům za uši :-) Jinak v tom vedru to je super výkon ;-)

  over 2 years ago

 • Jindra M.
  Jindra M. Congrats
  Congrats:

  Libore, ber to jako Tinka, ve výborné náladě. Zvládnul jsi to skvěle, gratuluji! Akorát se nenech ničím vykolejit. Běhej dál.

  over 2 years ago

 • Dusan K.
  Dusan K. Nice Job
  Nice Job:

  Jejejej... Libore, příště nechat chlazení matce přírodě, číslo na trencle, na hlavu světlou čepici, a vyvalit špeky! Problém s vedrem vyřešen. Neházej flintu do žita, když se zrovna neflákáš, běhá ti to parádně. Hlavu vzhůru!!! :)

  over 2 years ago

 • Michal
  Michal Nice Job
  Nice Job:

  Libore já po JUTu chtěl přejít na šachy :-D. Každopádně souhlasím s tebou, že mediální protěžování Mareše mi povědomí o závodu znechutilo. Jinak držím palce, ať se ti chuť k běhání zase prohloubí :-)

  over 2 years ago

 • Dusan K.
  Dusan K.

  Nojo, berme to tak, že je to jeden z nejkomerčnějších podniků u nás... z tohohle úhlu pohledu to asi moc nepřekvapí. Naštěstí jsou i jiné závody, žejo... :)

  over 2 years ago Like2 people

 • Radim K.
  Radim K. Feel Better
  Feel Better:

  Libore, já nezaznamenal, že sraz je už po 18, byl jsem tam v 18.30, rovněž sám - takže jsme se vlastně tak trochu potkali:-) Jinak chaos na občerstvovačkách podle mě vyvolávali nezkušení běžci, kteří se hrnuli k prvnímu kelímku co viděli a báli se, že se na ně nedostane, vzadu bylo vždycky místa i nalitého pití dost. S Marešem to byla konina, s tím zcela souhlasím. Nechápu, proč organizátoři závodu, který je vyprodaný měsíce dopředu, potřebují podporovat takovou "propagaci".

  over 2 years ago

 • Marek S.
  Marek S. Feel Better
  Feel Better:

  No, muselo to být maso. Já teď během dovolené trénoval odolnost proti vedru, běhal jsem zhruba při 30°C na slunci :-) Pěkná blbost, já vím. 8 km jsem dal relativně v klidu, ale o moc víc bych nejspíš nezvládl, 21 určitě ne... Hoď to za hlavu, ne vždy to sedne.

  over 2 years ago