Miles:
3671 total / 0 in 2019
Goal:

Nejlépe pod 40 (39:55). A taky pod 1:30 (1:29:09 :). Jo a kdyby to šlo pod 3 (:15)...

Tom Slovak ran: S postupujícím časem ...

Track and share your training!

Dailymile makes it easy to keep track of your workouts. Map your routes and share with a community of active people.

 • 68 miles
 • 22:28 time
 • 19:49 pace
 • 0 calories
 •  
 •  
 • 0 ft climb
 • 0 max hr
 • 0 avg hr
  • Currently /5 Effort.
  effort /5
good Brtnické ledopády 109.5 km 22:28 19:49 pace

S postupujícím časem mi tahle akce připadá čím dál víc povedenější, přesně podle původního očekávání. Bez určitého odstupu to asi nejde :)

Prý horský terén, sněhy ledy mrazy. Sibiřské podmínky málem. Dokončí jen silné nátury, komu telefon zamrzne ještě před vytočením 112-ky, toho najdou až na jaře.. Kdo by tomu ale věřil, pár desítek kilometrů od Prahy, během vlažné šedivé zimy bez jediné vločky..?

Stačilo ale mít na přípravu o jeden den ze dvou méně, muset v den startu ještě do práce a na sever vyrazit až za tmy. Pak ve Svoru sjet z hlavního upraveného tahu na zledovatělou silnici, pod Tolštejnem mezi závěje a do Mikulášovic už dojet skoro krokem. Sněží, tmou se pohybují přízraky s velkými bágly a svítícíma očima (resp. okem). Úplní Kyklopové! Od nohou zebe, nos omrzá, začíná to hezky. Přece nepoběžím v péřovce? Ještě že ve škole ve třídách tak dobře topí..

Pavlna P. má dnes ještě pohodu, studuje si trať zítřejší padesátky a vůbec sbírá energii na svoje první ultra.. Vůbec není nervózní, ještě mě fotí před startem, prý pro srovnání! Ten klid jí závidím :)

Start hromadný v 23:00, podběhnout startovní transparent a cestou z kopce ke křižovatce si nenabít kokos. Přece nebudu nasazovat nesmeky ještě ve vesnici? Od prvních metrů se nebezpečně ozývá levý nárt, stejně jako na P100 v prosinci na 110.km. Hezký! Ale aspoň nemám čas uvažovat, jestli triko, mikina a tenká softshellka budou stačit.. Na první čipovce na Tanečnici (4,7 km, 22.) je jasné, že až až, zpocený jsem až za ušima. Taky v botách to od počátku nepříjemně čvachtá, návleky při prošlapování sněhu moc nepomohly. Teď se už hlavně nezastavit a nevychladnout, jinak zrampouchovatím.

Přeběhnout hranice do Němec, najednou po sněhu závějích ani vidu, v lese se to zelená a čvachtá jako na jaře. První tajná kontrola a horký čas, přes Grosses Pohlshorn a Zeughaus pomalu na Schmilku. Ještě pořád víc běžím než kráčím, jen trochu bloudíme pod Winterbergem. Fajn debata s Jardou Kramešem, taky se v létě chystá do Chamonix.. Nohy mokré, ale v teple, tempo držím, spíše mě štve jídlo, adzuki koule mi opět nesedí, moc se těším na další čipovku a něco mastného a na pivo na spravení žaludku.

U Labe, chvilku podél řeky, nejnižší část celé trasy. V Hřensku vyměnit mapu, už třetí list z šesti, pocit to je skvělý. Vydrápat se na Labskou vyhlídku a pokračovat na Janov (27,4 km, 29.). Salámový talíř rohlík pivo, tolik nové energie.. Začínám se trochu propadat, taky už více chodím, a po výstupu na vyfoukanou Janovskou rozhlednu ve 4 ráno docela klepu kosu. Všechno mokré, i rukavice a čepice, nezbývá než posouvat se a nelelkovat.

Sešup ke Kamenici a nekonečné stoupání do Mezné, pak už povědomý traverz na Tři Prameny a Pravčickou bránu až po Mezní Louku. U Šauštejna po sedmé konečně začíná svítat, vypadá to na modrou oblohu, teším se na sluníčko snad ještě víc než na další čipovku ve Vysoké Lípě (47 km, 34.). Bramboračka pivo, doplnit hydrovak do plna, posušit mikinu a vyměnit mokré ponožťky, k blahu stačí tak málo..

Už pomalejší kochání Jetřichovickými stěnami, přes Pohovku na Rudolfův kámen (poprvé nesmeky!), na Tokáň a kolem Sv. Eustacha (trubice profouknuta!) do Doubice. Další hladová krize, navíc marně vyhlížím protijdoucí padesátkaře, jestli třeba někoho nepoznám.. Vyplížit se na Spravedlnost a Karlovu výšinu, pak jen odpočítávat metry a přemlouvat se k seběhu do Krásné Lípy. U Kuruce budou mít teplé jídlo!

Taky že jo. Sice je to poněkud zakouřený pajzlík (67,9 km, 35.), ale guláš je vydatný, dospělá porce. K němu pivo, koupím si pro jistotu repete obojího, to abych vydržel i bez koulí. To se sice povedlo, nicméně po pár kilometrech události (a peristaltika) nabraly úplně jiný a nečekaný vývoj. Abych to zkrátil, do Kyjova vbíhá už úplně nový člověk, kterého nic netíží! Opakované pokusy kontaktovat Pavlna P. selhávají, nezbývá než pokračovat sólo.

Kyjovským údolím k Turistickému mostu, další tajná kontrola (voda, čaj, cola) a lehké bloudění okolo vlastních ledopádů. V letní cyklomapě logicky zaznačené nejsou a ze stručného popisu v itineráři trasa příliš srozumitelná není. Navíc mrzne zatím jen krátce, takže rampouchy teprve začínají růst.. Začíná znovu sněžit, je kolem nuly a pod nohama to nepříjemně čvachtá. Na poslední průběžné čipové kontrole v Brníkách (83,3 km, 35.) je v hospodě ve 4 odpoledne neskutečně narváno, mají už jen dršťovkou, ještě že taky pivo.. Opět přezout ponožky a rukavice, na mokré svršky hodit větrovku a doufat, že to už nějak doklepu. Stmívá se, dělá se bílá mlha.

Vztekám se kvůli podivné zacházce k Zelenému kříži nad Brtníky, ještě víc ale kvůli kufru a návratu zpátky do Brtník. Dobrá hodina čistého času v pérdeli, přede mnou 4 km po okresce směrem na Mikulášovice. Pak naštěstí trefit odbočku na Kostelní cestu, potmě obkroužit celé pole nad horním nádražím a dopajdat zase do Němec. Další kontrola až v 8, po 4 hodinách, většinu toho jdu sólo, jako robotek na klíček.

Pak už najednou lidí začíná přibývat. První horda Maďarů pod komínem Hermannseck, druhá parta cestou na Hinterhermsdorf. Poslední tajná kontrola, dokonce s focením, už jenom piju a pádím. Místo družení chci dohnat psychické manko z Brtník, když už to nemůže být pod 22 hodiny, tak tedy aspoň pod 23.

Poslední moje zábrany padají na rozhledně Wiefberg, i přes ukrutnou romantiku čelovek na vrcholu to rozpajdávám a urychluju. Poslední stoupání na českou stranu, pak vlastně už jen z kopce. Jako o závod, poslední 4 km za 25 minut, i za cenu několika kotrmelců a nabitého kolene. Na chvilku se zase cítím jako jelen, všechno už končí, za chvíli budu v teple a u jídla!

V cíli přemluvit Olafa, aby nezdržoval odečítání času (ubral mi takhle aspoň 15 vteřin), přivítat se se spokojenou Pav, přechutnat guláše (nebrat) a Svijany (naopak), pak už závěrečný ústup na ubikace. Sice třesavka a svalovka a bolavé koleno a puchýře na obou patách a studená sprcha a karimatka spacák na parketách, ale HOTOVO a SPLNĚNO a ZÁŽITEK!

Celkově 34./96, v mužích 31./87, přede mnou jen jeden muž starší než já (neúnavný Pavel M. ) plus tři dorostenky :). 72% času vítěze, ovšem na 110 km o více než 2 hodiny rychlejší než v prosinci na P100. Jupííí!

 • Pavlna P.
  Pavlna P. Congrats
  Congrats:

  Úplně jako kdybych tam byla s tebou :) (za správné profouknutí trubice máš bod!) Gratuluju, jde ti to čím dál líp!

  almost 4 years ago

 • Pavel M.
  Pavel M. Nice Job
  Nice Job:

  Pěkný report. Gratuluju ke skvělému výkonu!

  almost 4 years ago