Pavel Benes ran: Ale radost z něj nemá...

Track and share your training!

Dailymile makes it easy to keep track of your workouts. Map your routes and share with a community of active people.

 • 6 miles
 • 00:59 time
 • 09:26 pace
 • 984 calories
 •  
 •  
 • 0 ft climb
 • 0 max hr
 • 0 avg hr
  • Currently /5 Effort.
  effort /5
injured Z Běchovic osobák, jakým jsem ještě nejel. 10 km 00:59 09:26 pace

Ale radost z něj nemám.
Dnešek začal neuvěřitelným ranním vzdušným soubojem mezi kavkama, strakama a poštolkama v Uralský; nalítávaly na sebe, všelijak vřeštěly a skřipaly, v evidentně organizovaných a promyšlených strategiích pokořovaly jedna parta druhou, v jednu chvíli se dvě letky spojily proti té třetí, aby se vzápětí zradily a vyjeli proti sobě navzájem... úžasný, škoda že nebyl čas je sledovat dýl.
Jestli opravdu něco nemusím, tak je to pohyb kdekoli mimo nějakej sportovní výkon v teplákách. Takže cestou do Běchovic s báglem plným běžeckých propriet na zádech; detailům se ale člověk neubrání, v tramvaji se mnou z Hradčanský jel pár ve vibramech, pohled na dva skoro bosý páry nohou mezi polobotkama a střevícema byl úchvatnej (měli pak čísla 1083 on a 355 ona).
Nádherný počasí ..., myslím že se podepsalo na vší radosti, kterou dnešek přinesl. Takže od začátku: před startem jsem seděl, aniž jsem to věděl, vedle nějakýho zarytýho komanče, kterej furt ryl do sousedů: „Zvonili jste klíčema? Tak máte, co jste chtěli, č***ci! Když vidím, jak lidi na venkově hladoví...“ Napřed mi byl sympatickej (623), jak se s nějakou babkou škádlili, jestli to letos zase dají za padesát minut, ale jak rozjel tu bolševickou rétoriku... do prdele s takovejma.
Pak se tam vynořila Lída a spolu s (a je to tady, zase jsem to zapomněl... nějakej maratónec) jsme jí pár dlouhejch minut radili, jestli má svý číslo pod vnadama fakt rovně, málem jsem se kvůli tomu nestihl převlíknout. Pak jsme se (my Dajlymajlisti, co spolu běháme) rotili kolem patníku č. 13, vyfotili jsme se párkrát, mezitím vyjeli inlajnisti, pak jsme předali bágly a seřadili se ke startu. Startovali jsme přesně v 11, se sluncem za zády a modrým nekonečnem nad hlavama.
Běželo se mi skvěle!!! Celou dobu lehce, bez jediný bolesti. Zjistil jsem, že v mírných stoupáních mám víc sil než ostatní, a nebo jen delší krok. Takhle jsem si nahamtal náskok nad kdekým, kdo už mě pak ani v tom krpálu z Hrdlořez nedokázal předehnat, i když jsem ho přesně v duchu dálkovejch běžců část šel (když nevidíš vrchol, jdi; Born to Run). V mírným stoupání ke Chmelnici jsem si umanul, že bych měl být v cíli dřív než nejrychlejší holky, a to se mi povedlo. Dokonce jsem byl rychlejší než kdykoli dosud (58:40, 5 km za 28:28; 1392. místo, 93. v kategorii), a měl jsem radost. Těsně po té, co jsem proběhl cílem a byl mi vyrván čip, přišla moje žena, která nepočítala s tím, že bych byl v cíli před polednem. Kousek za cílem jsem pak počkal na Soňu a na Lídu, protože soupeři s koulema (tady bych se dokázal zamotat, haha... protože myslím ty s mnohem menšíma koulema a jinde, než u těch, na který jsem čekal, haha, gumovej smích, už se blíží pointa dneška, doprdele, hrubnu a korám) už byli nejspíš dávno doma (v cíli na mě narazil neběžící maratónec Petr Syblík, bylo to fajn setkání, Witty!), a když jsem je fotil, cejtil jsem v jednom místě mezi publikem za zábranama velikou nelibost, bohužel.
Pak jsem si prožil necelou hodinu marnýho hledání báglu, kvůli čemuž jsem se chytnul se dvěma pořadateli, nakonec jsem ho ale našel úplně mimo zónu, kde měl mezi ostatními být, ležel odhozenej u stromu, čertví kdo ho tam nechal a proč.
Převlíkl jsem se, dal si u stánku malý pivo a šel se ženou a tchánem k ním na oběd, skvělý kuře s ještě skvělejším bramborovým salátem, rodinnou specialitou. Nakonec jsme se prošli Jarovem, zkoukli sice hezkou, ale velice nepraktickou AlfaRezidenci Olgy Havlové, někde si tam dali ještě pivo a pak jsme v prudkým podvečerním slunci odjeli domů.
A k čemu to všechno? S prvníma řádkama tohohle zápisku jsem se chytnul se synem a následně se ženou, na to konto se sesypala dcera a s tím vším i všechno, co se nám za poslední dva měsíce snad podařilo napravit. Nemám tu co ztratit a právě v tuhle chvíli mám potřebu se přiznat: nejsem jenom ten vysmátej vtipálek roztomile hltající radosti z běhů a jejich sepisovač; rodina mě čím dál tím častějc má plný zuby, se synem ne a ne najít společnou řeč, manželství se změnilo v soužití a v klopýtání mezi nekonečnou řadou nedorozumění. I to je běh, ale tenhle není o vítězství, leda tak o dřívější nebo pozdější prohře. Čert vem nějakejch podělanejch osmapadesát minut, osobákem by bylo za každej dnešní kilák dvěstě dní z posledních dvaceti let prožít k větší radosti lidí kolem mě.

 • Zdenek B.
  Zdenek B.

  ...

  over 6 years ago Like

 • Pavel B.
  Pavel B.

  U nás to trvá už pár let, rozhodně dýl, než běhám. Běhy jsou jen krátký úniky do hezčího světa. No nic... dneškem jsem akorát přestal hrát před sebou i vámi divadýlko. Díky.

  over 6 years ago Like1 person

 • Jakub L.
  Jakub L.

  Pro mě ses zpovědí nezměnil. Jsi ten Pavel, kterej mě svými zápisky inspiruje, kterýho bych chtěl někdy potkat a kterej mě nutí uvažovat. Kterej určitě někdy něco podělal. Ale nevěřím, že by ses vzdal...jsi inspirací, Pavle. A když to nezvládneš ty, nezvládne to už nikdo. Držím ti palce a přeju ti jen to dobrý!

  over 6 years ago Like1 person

 • Zdenek B.
  Zdenek B.

  pardon, ja to radsi smazu, nelibi se mi totiz co jsem napsal :)

  over 6 years ago Like1 person

 • Jan D.
  Jan D.

  vlastně jsi dneska začal vyprávět ODZADU.. běh není vytrženej ze světa, běh je součástí všeho ostatního.. jsem rád, že tě znám.zdar a sílu!

  over 6 years ago Like2 people

 • Brisindel
  Brisindel

  Pavle, nemám co dodat k tomu co už napsali ostatní. Jsem ráda, že Tě znám - byť jen maličko a můžu poznávat se vším všudy - každý máme svůj příběh. Držím palce nejen v běhání a kdybys potřeboval sparinga, dej vědět :-)!

  over 6 years ago Like2 people

 • Katerina C.
  Katerina C.

  Blahopřeju k osobáčku. A... nevím, myslím si, že přiznat si, že něco nefunguje vyžaduje kuráž a samo o sobě je to dobrá třetina cesty k řešení problému. A v tom držím palce!

  over 6 years ago Like1 person

 • David H.
  David H.

  Ještě něco: http://zamostny.rajce.idnes.cz/Bechovice_-_Praha_116._rocnik_30.9.2012_1_2/#img_2954.jpg

  over 6 years ago Like1 person

 • Libor K.
  Libor K.

  Krásný průměrný čas. A k tomu "jinému" běhu držím palce. Sám takhle běžím už pár měsíců/let a není to po dvaceti letech nic příjemného... Ale východisko to má zřejmě opravdu jen jediné...

  over 6 years ago Like1 person

 • Pavel B.
  Pavel B.

  Davide, díky! Přesto furt čekám, až se nějakýmu fotografovi podaří vyfotit mě tak, aby to konečně vypadalo, že fakt běžím. Zatím to jsou vždycky jenom chůze... :-)

  over 6 years ago Like

 • David H.
  David H.

  Domluvíme se, půjčím si digitál a kartu na 8000 obrázků. A to by bylo, aby se alespoň jedna z fotek nepovedla.

  over 6 years ago Like

 • Pavel B.
  Pavel B.

  Těch pár, co jsem nasekal já, je na http://pavelbenes.rajce.idnes.cz/Bechovice_2012/...

  over 6 years ago Like1 person

 • Slavek R.
  Slavek R.

  Sice nemám „naběháno“ jako ty, ale dost znám i ze svého pohledu. Vykašli se na to, co by, kdyby a rozhodni se, co a jak chceš změnit. Dřívější nebo pozdější prohra není řešení.

  over 6 years ago Like

 • Petr S.
  Petr S.

  Milý Pavle! Bylo hřejivé si s Tebou stisknout ruku. A nebylo to Tvou vyšší teplotou v cíli. Pokud si mě v pátek nenechají v Ikemu, 10.11. bych Ti byl rád průvodcem mezi šutry, dovolíš-li. Radka si mě dobírá, že jsem se do Tebe zamiloval. V podstatě má pravdu, mám Tě rád.

  over 6 years ago Like

 • David H.
  David H.

  @Petr Ze bychom dali trojku?

  over 6 years ago Like1 person

 • Pavel B.
  Pavel B.

  Čtyřku, pánové! Uprostřed běží Lída!

  over 6 years ago Like

 • Petr S.
  Petr S.

  Těším se!

  over 6 years ago Like

 • David H.
  David H.

  Uprostred? Nenech se vysmat. Ta nam da kolo, dve. Ani nemrknem.

  over 6 years ago Like

 • Lida F.
  Lida F.

  Frajeři, si ze mne děláte legraci,ne? Já jestli se tedy vzpamatuju z 5 beskydskejch vrcholů, budu v příštích dnech a týdnech ráda, za každý km, který ujdu...jedině, že byste mne podpírali:-)

  over 6 years ago Like

 • Pavel B.
  Pavel B.

  Rádi, Lído! Vyber si, kde kterou z těch šesti paží!

  over 6 years ago Like

 • Radek B.
  Radek B. Nice Job
  Nice Job:

  Pavle, palec nahoru za tuhle zpověď. Držím palce nejen v ton běhacím žití.

  over 6 years ago

 • Lida F.
  Lida F. Nice Job
  Nice Job:

  Stejne jako Radek! Vsichni zname tyhle dny, kdy je vsechno podstatny zrovna k nicemu...a ty nase behy vedle toho chradnou....ale nastesti to nikdy netrva dlouho a perspektiva se zmeni. Palec nahoru.....a super cas!!!

  over 6 years ago

 • Eva H.
  Eva H.

  Nemám radu, jen pohlazení na dálku. Nikdy není problém jen na jedný straně, a většinou je to prostě složitý. Ale to jsou takový obecný kecy. Bude líp.
  PS: Skvělej čas!

  over 6 years ago Like

 • Dana C.
  Dana C. Nice Job
  Nice Job:

  ....napsala a smazala jsem spoustu zbytečných slov....jednou je líp, jednou je hůř.....aby se to zase mohlo zlepšit...držím palce

  over 6 years ago

 • David H.
  David H. Get Better
  Get Better:

  Drž se, Pavle. Jo, s Brisindel sparing stojí za hodně, vážně.

  over 6 years ago